Deklaracja dostępności
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dubiczach Cerkiewnych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://bip.ug.dubicze.wrotapodlasia.pl/ea470cc8905/e7f8edc24cd/e7f8edc24cd.html
Data publikacji: 2007-03-02
Data ostatniej modyfikacji (aktualizacji): 2024-03-22
Dane kontaktowe / teleadresowe jednostki:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
- Główna 67
17-204 Dubicze Cerkiewne
Tel. 85 6827999
e-mail: m.iwaniuk@dubicze-cerkiewne.pl
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
Większość z nich została opublikowana przed wejściem ustawy o dostępności cyfrowej. Administrator będzie ograniczał do minimum korzystanie z takich plików, a teksty obsadzał bezpośrednio w serwisie.
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- wersja kontrastowa (czarne tło, żółte litery),
- możliwość powiększania wielkości liter na stronie,
- swobodne poruszanie się po serwisie za pomocą klawisza TAB
Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania
Oświadczenie sporządzono dnia: 18.02.2021r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacja zwrotna:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osoba do kontaktu: Mirosława Iwaniuk
e-mail: m.iwaniuk@dubicze-cerkiewne
tel. 85 682 79 99
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu ( np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp.), powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Aplikacje mobilne: brak
Dostępność architektoniczna
GOKSiR w DC obejmuje swoim zasięgiem budynek główny (siedziba domu kultury), 9 świetlic wiejskich, Schronisko Turystyczne w Witowie, Centrum Kultury Pracownia Orange w Grabowcu, Ośrodek Wypoczynkowy „Bachmaty” oraz Izbę Kultury i Tradycji OSP w Dubiczach Cerkiewnych
- GOKSiR (siedziba główna) – piętro budynku
- Do budynku siedziby prowadzi jedno wejście główne od ul. Głównej 67 bez utrudnień architektonicznych (parter) oraz 1 wyjście ewakuacyjne (od tyłu budynku - parter).
- Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
- Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
- W budynku brak pętli indukcyjnych.
- W budynku są toalety dla osób niepełnosprawnych – parter, tuż przy wejściu na korytarz prowadzący do biblioteki (szerokie drzwi, duża swoboda poruszania się) z wyjątkiem wjazdu wózkiem inwalidzkim ze względu braku poręczy i uchwytów.
- W budynku brak windy / platformy i schodołazu. Osoby niepełnosprawne obsługiwane są na parterze budynku.
- Brak możliwości korzystania osobom niepełnosprawnym z sali widowiskowej i dostępu do usług (realizowanych na piętrze) prowadzonych przez jednostkę.
- Przed budynkiem jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
- Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Brak możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego.
- Świetlice wiejskie:
Tofiłowce - przed budynkiem świetlicy znajduje się podest, a w drzwiach wejściowych próg, który uniemożliwia wjazd wózka inwalidzkiego, łazienki nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Jagodniki - do budynku świetlicy prowadzą kilkustopniowe schody, a w drzwiach wejściowych znajduje się próg, łazienki są małe i nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych
Wojnówka- budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych, szerokie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Znajduje się w nim wyodrębniona toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Stary Kornin - wejście do budynku świetlicy bez przeszkód architektonicznych, szerokie drzwi wejściowe, brak progów wewnątrz pomieszczenia, łazienki dość duże, bez poręczy dla osób niepełnosprawnych.
Jelonka - do budynku świetlicy prowadzą schody, wewnątrz pomieszczenia znajdują się progi, łazienka mała, nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Istok- do budynku świetlicy prowadzą kilkustopniowe schody, wewnątrz budynku znajdują się progi, łazienka mała, nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Werstok - do budynku świetlicy prowadzą schody, wewnątrz pomieszczenia znajdują się progi, łazienka mała, nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Koryciski – przed budynkiem świetlicy wiejskiej znajduje się podest, a w drzwiach wejściowych próg. Przeszkody te uniemożliwiają wjazd wózka inwalidzkiego, łazienki nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Czechy Orlańskie - do budynku świetlicy prowadzą schody, wewnątrz pomieszczenia znajdują się progi, łazienka mała, nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych
- Schronisko Turystyczne w Witowie- obiekt posiada podjazd dla wózków inwalidzkich przed drzwiami wejściowymi do budynku, szerokie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, w budynku brak progów, łazienki dość duże, bez poręczy dla osób niepełnosprawnych.
- Centrum Kultury Pracownia Orange w Grabowcu – budynek w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Posiada podjazd dla wózków inwalidzkich, szerokie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, w pomieszczeniach brak progów. Znajduje się w nim wyodrębniona toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
- Izba Kultury i tradycji OSP – budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych, szerokie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, w drzwiach wejściowych wysoki próg.
- Ośrodek Wypoczynkowy „Bachmaty”
W skład ośrodka wchodzą następujące obiekty :
„Dworek”,
„Bachmatówka”,
„Maciejówka”,
Chatka-wypożyczalnia
odrębny budynek – toalety (3 kabiny) – znajdujący się przy głównym parkingu. Jedna z nich jest przeznaczona i przystosowana dla osób niepełnosprawnych (wygodny podjazd, szerokie drzwi wejściowe oraz poręcze wewnątrz toalety).
Łącznie ośrodek posiada 30 miejsc noclegowych. Żaden z budynków noclegowych nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ponieważ przed wejściem do każdego z nich znajdują się różnej wysokości schody, brak podjazdów dla wózków inwalidzkich. W sezonie letnim osoby korzystające z wypożyczalni obsługiwane są na zewnątrz budynku.
We wszystkich świetlicach wiejskich, Schronisku Turystycznym w Witowie, Centrum Kultury Pracownia Orange w Grabowcu, Izbie Kultury i Tradycji OSP oraz Ośrodku Wypoczynkowym „Bachmaty” :
- nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
- można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem
- brak możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego
- brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Metryka strony